הוספה למועדפים  
שלום אורח
מופעים רצים


להקת המחול נדין בומר

אודות הלהקה
מרפרטואר הלהקה
אקדמית נדין בומר

אודות הלהקה

להקת המחול "נדין בומר" מורכבת מרקדנים בגילאי 20+ בוגרי האקדמיה למחול נדין בומר בראשון לציון. הלהקה עובדת כ- 8 שנים והצליחה להוכיח עצמה כאחת הלהקות המקצועיות והמבטיחות בארץ. הלהקה מציגה סגנון ריקוד מיוחד המבוסס על שיטת המחול N.B.D.T. המתמקדת באינטליגנציה של התנועה, אותה פיתחה נדין בומר כוריאוגרפית הלהקה.
הרקדנים שופעי אנרגיה, נוכחות בימתית, בעלי רמה טכנית ווירטואוזיות גבוהה.
הלהקה גורפת פרסים רבים בתחרויות מחול בינלאומיות בחו"ל וזוכה לביקורות ושבחים בארץ. הביקורות מציינות את החדשנות, את התעוזה ובעיקר את שפת המחול הייחודית היוצרת דיאלוג ישיר ואישי בשפת התת מודע באמצעות התנועה. מדי שנה מעלה הלהקה בארץ יצירות חדשות של הכוריאוגרפית נדין בומר ימיני וכוריאוגרפים אורחים.

נדין בומר
הלהקה זוכה להערכה הן בארץ והן בחו"ל ופועלת בתמיכה של משרד המדע התרבות והספורט, עמותת הכוריאוגרפים, מפעל הפיס,עיריית ראשון לציון והחברה העירונית לתרבות נופש וספורט.
היצירה נבט נבחרה לייצג את ישראל בפסטיבל ישראל בתחום המחול בשנת 2005 וכמו כן עלתה פעמים רבות על במות שונות בארץ והוזמנה לייצג את ישראל בפסטיבל המחול בפירנצה. יצירה זו זכתה לשבחים והכרה מיוחדת הן ע"י יוצרים והן ע"י מבקרים ועסקנים בתחום המחול.
בשנת 2006 עלתה הפקת המחול "ת'פוס תכריש במחול" המבוסס על סרט האנימציה של וולט דיסני ופיקסאר. כיום הלהקה במגעים עם מפיקים להעלותו שוב.

בשנה האחרונה עובדת נדין בומר על יצירה חדשה "Manimation" . היצירה היא בהשראת עולם האנימציה כך שהדמויות, שפת התנועה והמימיקה מעניקות ליצירה אוירה של סרטון מאויר המתרחש בבית קפה. ביצירה פיתחה נדין בומר שפת תנועה מרתקת וחדשנית המשלבת בין תיאטרון ומחול עם אלמנטים קומיים גרוטסקיים מה שמוביל לכך שמדובר ביצירה מקורית וייחודית במיוחד בתחום המחול.

מרפרטואר הלהקה

"MANIMATION"
Manimation
בימוי כוריאוגרפיה : נדין בומר
תפאורה: אפרת ערבות
תלבושות: נדין בומר ואפרת ערבות
עיצוב תאורה: אורי מורג
פאות : סשה
אביזרים : מיכל שירי
עריכה מוזיקלית: ויק פלח
סאונד: מיקי פטיש
תפעול במה: עומרי עוקשי
רקדניות : מאור שירי, גליה כהן, יעל שקד, דניאל רויזמן וספיר ספריאל

Manimation – Man - Animation אדם -אנימציה
בית קפה המתפתח מתוך איור.
הדמויות המבקרות בו, יוצרות מגוון אמוציות,המלווה את היצירה.
ההשראה לקוחה מדמויות של עולם האנימציה.
התנועה, המשחק ואופי הדמויות מושפעים מהקצב, הדמיון והתנועה הייחודים לעולם זה.

מתוך הביקורות:

" בומר עיצבה שפה תנועתית שלמה,במיוחד עבור עבודה זו... העומק והשילוב של הרעיונות העיצובים מוכחים כי לבומר יש את זה, ובגדול... מנמיישין הוא ערב מגובש יותר מרוב העבודות באורך מלא שהופיעו בישראל בשנים האחרונות הרקדניות הפגינו יכולות מבריקה ויכולת בלתי נלאית"  
(גל אלסטר - טיים אאוט)

נבט
"נבט"
כוריאוגרפיה : נדין בומר
עיצוב תלבושות: מרין קוגן, דורית בן שושן
עיצוב תאורה: יעקוב ברסי
עריכה מוזיקלית:TOP-GAIN
רקדנים : בן ליאור מיכל,ברקן גיא, גימלשטיין מיכל, גימלשטיין נועה,זליגמן לימור, כהן נטלי,לבל שירלי, סתת נירית, רז מעיין.

ביצירה יש דיאלוג מתמיד בין שני עולמות: עולם אוהב תמים נטול אגו, לצד העולם
הקר התחרותי הכאוטי.
הדואליות המוצגת לאורך כל היצירה ממחישה את המעגלים השונים בהם נמצא האדם ואיך מאותו גוף ונפש נולדים חוויות שונות ומנוגדות, כאשר נושא ה"אושר" נבחן ונולד מחדש.
הדימויים לקוחים מתוך הסתכלות נאיבית של האדם בוריאציות משעשעות על העולם התחרותי חסר הפשרות ההורס ומקלקל את כל היופי הטמון בכל אחד ואחד מאתנו,יופי הגורם לנו ליהנות מהחיים בפשוטם ללא ה"מסננת" והאישור החברתי.


ביקורות שונות:

"…יש ליטוש לפרטי פרטים וגימור מקצועי, העבודה בנויה במקצועיות רבה המחול כל כך הרמוני,אסטטי, כמו פסל שהוא כל כך מושלם"... זו להקה מבטיחה שממתינה לרגע הפריצה הגדול שלה .  
(רות אשל)

"… קבוצה של 12 רקדנים מיומנים ובעלי רמה טכנית טובה מאוד. הם רוקדים עם כל הנשמה, בהתלהבות עצומה וזו כמובן סוחף אחריו את הקהל … משפטי תנועה טובים ומפתיעים." 
(תקוה חוטר ישי)

"בתור מנהלת האומנותית של הפסטיבל הבינלאומי למחול שהתקיים בפירנצה, בחסות הנספח לתרבות של עיריית פירנצה אני מבקשת להביע את הערכתי הכנה ביותר ואת המחמאות שלי אודות ההופעה של להקת המחול נדין בומר עם היצירה מנימיישין... הכוריאוגרפית נדין בומר מציגה בעיני ביצירה האומנותית ביטוי ואיכות טכנית גבוהה...
הבעה מיוחדת של הערכה והערצה ברצוני לייחס לאישיות האומנותית ולאופי המקצועי של נדין בומר בעלת כישרון כוריאוגרפי אוטנטי בעלת עתיד מבטיח...
  ברצוני להבליט את האספקטים הגאוניים של המקוריות במופע של אנושיות המוצגת באנימציה."  
(כריסטינה בוזוליני - איטליה)

אקדמית נדין בומר

אקדמית נדין בומר ושיטת - N.B.D.T

בית הספר עובד לפי שיטה ייחודית N.B.D.T - Nadine Bommer Dance Technique
להכשרת רקדנים מקצועיים. תלמידיו בולטים ברמתם הטכנית הגבוהה ורבים מבוגריו משתלמים כרקדנים מקצועיים בלהקות מצליחות בארץ ובעולם.
קבלה לאקדמיה לאחר בחינות מיון לגילאי 7-18.

התלמידים מתנסים במגוון סגנונות וטכניקות שונות במחול:
בלט קלאסי, מחול מודרני, ג'אז מודרני, לירי, תיאטרלי, אימפרוביזציה וקומפוזיציה מודעות הגוף והנפש תלמידי האקדמיה זכו 5 שנים ברציפות בתחרויות מחול לכוריאוגרפיה וביצוע באירופה.

שיטת ה - Nadine Bommer Dance Technique - N.B.D.T

פרי פיתוחה של הכוריאוגרפית והמורה נדין בומר ימיני. מטרתה עיצוב ובניית רקדנים. השיטה מקנה בסיס טכני חזק לתלמידי מחול, הפותח בפניהם אפשרויות ויכולת התמודדות עם כל סגנונות המחול.
עם השנים התמסדה השיטה וכיום היא נלמדת בבתי ספר בארץ ובעולם.
השיטה מבוססת על אנרגיה פנימית שיוצאת מ-3 מוקדים בגוף: מהידיים, מהרגלים ומהגב ומיתרגמת לתנועה ספיראלית.
השיטה והאקדמיה קיבלו השנה הכרה מקצועית ותמיכה ממלכתית של משרד המדע התרבות והספורט ובנוסף נתמכת האקדמיה ע"י עיריית ראשון לציון והחברה העירונית לתרבות ספורט ונופש בע"מ.

מורים באקדמיה
בתחום הבלט: אלכסנדר אלכסנדרוב, גיי אוגן,רוז סובול, פטריסיה אהרוני.
מורים מחו"ל: ווס ולדינג,בורונו קוליני ,דניאל טינזי ,מאורו אסטופי.
כוריאוגרפים שמעבירים סדנאות באקדמיה כגון: עמנואל גת, יוסי יונגמן , נעמי פרלוב, סהר עזימי.
 
ג'יי אוגן רוז סובול אלכסנדר אלכסנדרוב פטריסיה יוסי יונגמן סהר עזימי
דורית קופל נעמי פרלוב בורונו קוליני עמנואל גת ווס ולדינג מאורו אסטופי
 
להקת המחול בומר

לקבלת מידע אודות מופעים ופעילויות נוספות של הלהקה ניתן למצוא באתר הלהקה www.nadine-bommer.co.ilראשי | לוח מחול | פעילויות | כתבות | להקות | קישורים | כתבו לנו
2006-2007 © כל הזכויות שמורות